loading...
مرجع خبری پرسپولیس
آخرین ارسال های انجمن
احسان باغیاری بازدید : 505 دوشنبه 02 مرداد 1391 نظرات (0)

سومین سیلی به گوش مدیر این بار با شرط عجیب سرمربی

havadar-fc-perspolis : مدیرعامل باشگاه استقلال پس از منتفی شدن انتقال مجیدی به شدت از دست سرمربی و معاون اجرایی باشگاهش شاکی است.

علی فتح الله زاده که تلاش بسیاری داشت تا بتواند فرهاد مجیدی را در آخرین سال فوتبالی اش به استقلال برگرداند و دل هواداران را به دست بیاورد اما امیر قلعه نویی با شرط بازوبند سبب شد تا شماره 7 قید بازگشت به تیم را بزند.

این اتفاق خشم علی فتح الله زاده را به همراه داشت و سبب شد تا او عصر یکشنبه با دلخوری شدید باشگاه استقلال را ترک کند. او پس از چند مصاحبه با این مضمون که قلعه نویی مانع بازگشت مجیدی به تیم شده است ، دفتر باشگاه را ترک کرده و تلفن همراهش را هم خاموش کرد.

سومین سیلی به گوش مدیر این بار با شرط عجیب سرمربی

havadar-fc-perspolis : مدیرعامل باشگاه استقلال پس از منتفی شدن انتقال مجیدی به شدت از دست سرمربی و معاون اجرایی باشگاهش شاکی است.

علی فتح الله زاده که تلاش بسیاری داشت تا بتواند فرهاد مجیدی را در آخرین سال فوتبالی اش به استقلال برگرداند و دل هواداران را به دست بیاورد اما امیر قلعه نویی با شرط بازوبند سبب شد تا شماره 7 قید بازگشت به تیم را بزند.

 

این اتفاق خشم علی فتح الله زاده را به همراه داشت و سبب شد تا او عصر یکشنبه با دلخوری شدید باشگاه استقلال را ترک کند. او پس از چند مصاحبه با این مضمون که قلعه نویی مانع بازگشت مجیدی به تیم شده است ، دفتر باشگاه را ترک کرده و تلفن همراهش را هم خاموش کرد.

این شاید اولین رودررویی مستقیم مدیر آبی هاست با قلعه نویی و معاون اجرایی تیم که این روزها دست راست سرمربی شده است. کسی که مجیدی فصل قبل هم حضور او کنار فتح الله زاده را بهانه جدایی اش اعلام کرد.

مشكلات مالي باشگاه ، مسائلي كه بر سر حضور فرهاد مجيدي و بحث كاپيتاني اين تيم به وجود آمده و اختلافات مدیریتی، موجب دلخوري فتح الله زاده شده است، تا جايي كه او روز گذشته به حالت قهر باشگاه را ترك كرد و حتي شايعه‌هايي مبني بر استعفاي مديرعامل استقلال مطرح شد.

فتح الله زاده که در فصل جاری چندین بار پا روی غرور و شخصیت خود گذاشته تا بتواند در استقلال بماند و وضع آشفته این تیم را سر و سامان دهد. در اولین گام او راضی به بازگرداندن قلعه نویی شد. مربی که نزدیکان فتح الله زاده می دانند مدیر آبی ها علاقه چندانی به وی ندارد. قلعه نویی همان فردی است که فتح الله زاده در دوره گذشته مدیرعاملی در این تیم و زمان سرمربی گری مرحوم حجازی در تیمش گفته بود تا وقتی زنده هستم قلعه نویی را سرمربی استقلال نخواهم کرد.

اما این پایان خودشکنی های فتح الله زاده نبود و تمدید قرارداد با جباری به نوعی حکم نوشیدن جام زهری برای حاجی داشت که با خرید هافبک های متعدد قصد داشت یک بار برای همیشه از گزند هافبک همیشه ناراضی و حاشیه ساز خود رها شود. اما خواست قلعه نویی برای تمدید قرارداد با جباری باعث شد یک بار دیگر فتح الله زاده کوتاه بیاید و راضی به رویایی با جباری شد. اما این رویایی اتفاق مبارکی نبود و این دو در جلسه مشترک برای امضای قرارداد دچار درگیری شدیدی شدند.

واعظی آشتیانی مدیرعامل سابق استقلال درخصوص ملاقات فتح الله زاده و جباری برای امضای قرارداد می گوید: «ما هنوز به مرحله حرفه‌ای در فوتبال نرسیده‌ایم و افراد تشکیل دهنده جامعه فوتبال ما شامل مدیر، مربی و بازیکن به بلوغ لازم نرسیده‌اند و به همین دلیل در زمینه‌های فرهنگی و اخلاقی دچار چالش جدی هستیم. وقتی مدیر باشگاهی از یک بازیکنی سیلی می‌خورد و کار به پرتاب قندان کشیده می‌شود اما در نهایت با همان بازیکن قرارداد بسته می‌شود و اتفاقا امید هم به اثرگذاری او دارند دیگر مشخص است که تا چه اندازه فوتبال ما از فقر فرهنگی رنج می‌برد. جالب است که آقای ایکس اتفاقا دست از چاپلوسی آن بازیکن برنمی‌دارد. به همین دلیل است که اطمینان دارم فوتبال ما مانند آب راکد گندیده است.»

خواسته های ریز و درشت قلعه نویی از مدیرعامل باشگاه از خریدهای عجیبی مثل میثم بائو گرفته تا خروج نام بازیکنانی چون مبعلی ، محمد محمدی و کیانوش رحمتی از استقلال یک به یک انجام شد تا به روزهای پایانی نقل و انتقالات و خواست قلعه نویی برای خرید بازیکنان بزرگ در مرکز خط میانی رسید. قلعه نویی خواست استقلال جانواریو و نکونام را جذب کند اما در مواجهه با افکار عمومی مجبور شد خود را مایل به جذب فرهاد مجیدی نیز نشان دهد.

بازیکنی که همگان از میزان اختلاف وی با قلعه نویی و جایگاه او نزد هواداران استقلال خبر دارند. قلعه نویی با خواست جذب مجیدی او را با دست پیش کشید و با شرط کاپیتانی نکونام عملا او را با پا پس زد تا علت نیامدن او به استقلال را مخالفت خود وی با شرایط باشگاه عنوان کند.

برنامه ای که در نهایت به خواست قلعه نویی به درستی پیش رفت اما تبعات ناگواری برای وی و هواداران استقلال به دنبال داشت تا جایی که باعث عصبانیت فتح الله زاده و قهر وی از باشگاه شد.

فتح الله زاده امروز در گفت‌وگویش با بيان اينكه استعفا نكرده است،‌ گفت: دو ماه است كه تيم ما در حال تمرين كردن است اما بازيكنان يك ريال هم پول دريافت نكرده‌اند. ما براي حل اين مشكل منتظر اسپانسر بوديم اما دوستان نتوانستند اقدام مناسبي انجام دهند. بنابراين خودم وارد عمل شدم و دنبال اسپانسر مي‌روم تا بتوانم پول بازيكنان را جور كنم. ضمن اينكه كه قرار شده وزارت ورزش هم تا چند روز آينده مبلغي را پرداخت كند.

فتح‌الله زاده امسال به اتکای قول اسپانسر 9 میلیاردی وارد بازار نقل و انتقالات شد و دست به خرید بازیکن زد و با وعده و وعید‌هاي كه براي پرداخت پول می داد توانست بازیکنانی را جذب کند و يا قراردادشان را تمديد كند. وعده‌هايي كه قرار بود با گرفتن اسپانسر و كمك وزارت ورزش عملي شود.

پيش از شروع فصل هيئت مديره باشگاه حسين فرزامي را مامور كرد تا براي تيم اسپانسر تهيه كند اما اين اتفاق نيفتاد و به دليل انتقادات وارده به عملكرد او،‌ فرزامي كنار گذاشته شد. اين كار زماني انجام شد كه ديگر تيم بسته شده بود و در حال آماده‌سازي براي حضور در ليگ بود. "اين پا و آن پا كردن‌ها" و "بلاتكليفي‌ها" ادامه داشت تا اينكه اعلام شد علي صلاحي، به عنوان قائم مقام اقتصادي باشگاه انتخاب شده است تا ناجي مالي باشگاه باشد.

علي صلاحي در ابتداي حضورش شروع به مصاحبه‌هاي مختلف كرد و از نخستين اقدام خود براي جذب اسپانسر 9ميلياردي سخن گفت تا اينكه نور اميدي در دل بازيكنان استقلال زنده شود. طبق توافقات انجام شده قرار شد كه تبليغ اين اسپانسر به شرط پاس شدن اولين چكش به مبلغ يك ميليارد، در بازي استقلال و آلومينيوم روي پيراهن استقلالي‌ها حك شود. اما اين چك پاس نشد تا پيراهن استقلال بدون تبليغ بماند و در نهايت فتح‌الله‌زاده هم اعلام كند كه قيد اين اسپانسر را زده است و خودش وارد عمل مي‌شود. اين در حالي است كه تاكنون هيچ كدام از مصاحبه‌هاي قائم مقام اقتصادي باشگاه استقلال براي بازيكنان اين تيم پول نشده است.

موضوع كاپيتاني استقلال هم از ديگر مسائلي بود كه روز گذشته سر و صداي زيادي ايجاد كرد. فرهاد مجيدي به درخواست استقلال به تهران آمد تا با فتح الله زاده مذاكره كند اما وقتي شنيد كه قلعه‌نويي قصد دارد نكونام را كاپيتان تيم كند، قيد حضور در استقلال را زد.

فتح الله زاده در اين رابطه گفت: من هيچ مشكلي با كاپيتان بودن مجيدي نداشتم، اما از آنجايي كه امير قلعه نويي تصميم داشت خودش كاپيتان تيم را انتخاب كند، بازوبند را به جواد نكونام داد. مجيدي هم علاقه مند بود كه كاپيتان شود و به همين دليل به توافق نرسيديم و متاسفانه مجيدي نتوانست اين فصل پيراهن استقلال را بپوشد.

مشكلات مالي استقلال و اسپانسر نداشتن استقلال از يك طرف و اختلاف نظر مديرعامل و سرمربي آبي‌ها بر سر بازوبند كاپيتاني از موضوعاتي است كه مديرعامل استقلالي‌ها را به صرافت انداخته بود تا از سمت مديريت اين باشگاه استعفا كند اما با وعده‌هاي داده شده از سوي مسوولان وزارت ورزش براي كمك مالي و تلاش در جهت جذب اسپانسر، فتح الله زاده همچنان به كارش ادامه مي‌هد.

باید دید پس از سومین رویارویی مدیرعامل و سرمربی استقلال که هر سه بار با شکست مدیر آبی ها و کوتاه آمدن وی از مواضع مدیریتی اش به پایان رسیده ، وی تا کجا شرایط موجود را تحمل خواهد کرد و اختلافات خود را علنی نخواهد کرد

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • گلزنان برتر تیم

  گلزنان برتر تیم

  کریم انصاریفرد
  # نام بازیکن تعداد گل
  1کریم انصاریفرد4
  2محمد قاضی3
  3مهدی مهدوی کیا2
  4جواد کاظمیان1
  انتخاب کاپیتان آسیا
  mahdavi
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2980
 • کل نظرات : 202
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 158
 • آی پی امروز : 130
 • آی پی دیروز : 161
 • بازدید امروز : 2,747
 • باردید دیروز : 15,166
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 20,612
 • بازدید ماه : 27,497
 • بازدید سال : 69,905
 • بازدید کلی : 1,633,585