loading...
مرجع خبری پرسپولیس
آخرین ارسال های انجمن
احسان باغیاری بازدید : 204 جمعه 17 شهریور 1391 نظرات (0)

کي‌روش:چنين شور واشتياقي را هيچ جانديدم


سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره‌ي وضعيت فوتبال ايران و شرايط تيم ملي در راه صعود به جام جهاني سخن گفت

.

کي‌روش:چنين شور واشتياقي را هيچ جانديدم


سرمربي تيم ملي فوتبال ايران درباره‌ي وضعيت فوتبال ايران و شرايط تيم ملي در راه صعود به جام جهاني سخن گفت.


سايت ساکرنت گفت‌وگويي را با سرمربي تيم ملي فوتبال ايران انجام داده است. اين سايت خبر مصاحبه کارلوس کي‌روش را اينگونه تنظيم کرده است: کارلوس کي‌روش هدايت تيم‌هاي بزرگي را در دوران مربي‌گري‌اش پذيرفته است اما ترديدي وجود ندارد که هيچ کشوري مثل ايران فوتبال را دوست ندارد. مرد پرتغالي بيش از يک سال در ايران است اما هنوز هم از هواداران ايراني شگفت‌زده است: "من در هيچ جاي ديگري چنين شور و اشتياقي را نديدم. اخيرا داربي تهران بين تيم‌هاي پرسپوليس و استقلال برگزار شد و صد هزار نفر براي تماشاي اين بازي به استاديوم آزادي آمدند. عده‌ي زيادي از مردم از شب قبل پشت در ورزشگاه آزادي مستقر شدند و شب را همانجا خوابيدند. فدراسيون و سازمان ليگ ايران براي اين تماشاگران تدارک صبحانه ديدند!"

البته مردم ايران هر چقدر به بازي فوتبال علاقه داشته باشند که البته ميزان آن بسيار زياد نيز هست، به پاي علاقه‌ي آنان به تيم ملي کشورشان نمي‌رسد. ايران تاکنون سه بار در سالهاي 1978، 1998 و 2006 راهي جام جهاني شده است، اما در سال 2010 نتوانست در اين رقابت‌ها حضور داشته باشد. به جاي ايران کره‌شمالي بود که توانست جواز حضور در اين رقابت‌ها را پيدا کند. همان تيمي که در جام جهاني 2010 مقابل پرتغال يعني تيمي که هدايتش را کارلوس کي‌روش بر عهده داشت با 7 گل در هم کوبيده شد.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران مي‌گويد که مردم اين کشور بي‌قرار موفقيت تيم ملي فوتبال و حضور در جام جهاني 2014 برزيل هستند. کشوري که يکي از صاحبان فوتبال جهان به شمار مي‌رود." دقيقا به همين دليل بوده که ايران در ماه آپريل سال 2011 اقدام به استخدام کي‌روش کرده است. انتظار از من بردن تيم به جام جهاني 2014 است و اين انتظار دقيقا همان حرفه من است. انتظار فدراسيون فوتبال ايران از من با انتظاري که خودم دارم کاملا مطابقت مي‌کند."

به گزارش ايسنا ،تيم ملي ايران روز سه شنبه ديدار حساسي خواهد داشت و مي‌تواند قدم بزرگي بردارد تا بخش عمده‌اي از انتظارات برآورده شود. پيروزي در بيروت مي‌تواند ايران را در حالي در صدر جدول گروه A رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني 2014 قرار دهد که تنها 5 بازي ديگر باقي مانده است. دو تيم نخست هر گروه مستقيم راهي برزيل خواهند شد.

تيم ملي فوتبال ايران در مسير حرکت به جام جهاني شروعي استثنايي داشت و در ديدار دوم هم بد نتيجه نگرفت. پيروزي در ازبکستان که در ماه جون رقم خورد نتيجه‌اي فوق العاده بود و بهترين شروع ممکن به شمار مي‌رفت. البته اين برد کمي با چاشني شانس نيز به دست آمد. اما هيچ چيز نمي‌تواند شيرين‌تر از پيروزي با گل دقيقه‌ي 94 باشد. آن هم در شرايطي که تيم در بيشتر دقايق بازي تحت تاثير بازي حريف قرار گرفته باشد و بازي هم در زمين حريف برگزار شود. اين بازي براي ايران حتي از ديدار دوم که در زمين خودشان برگزار شد، موفقيت‌آميز‌تر بود چرا که ديدار دوم گلي در بر نداشت.

" برد ازبکستان براي ما بسيار مهم و کليدي بود. من ازبک‌ها را يک رقيب جدي براي رسيدن به جام جهاني 2014 برزيل مي‌دانم. مقابل قطر ما نتوانستيم به گلي دست پيدا کنيم. در تمام طول 90 دقيقه‌ي بازي توپ و ميدان را در اختيار داشتيم اما نتيجه‌اي که رقم خورد به مراتب ضعيف‌تر از عملکردي بود که در ميدان به نمايش گذاشتيم."

نتيجه‌اي که در دو دور نخست رقابت‌ها رقم خورده - دو پيروزي آسان کره جنوبي - باعث شده که کي‌روش قطر و ازبکستان را نيز مدعي صعود از گروه بداند. البته لبنان به نظر نمي‌رسد که بتواند جايي در بين دو تيم برتر گروه داشته باشد، اما مي‌تواند کار را براي برخي تيم‌ها سخت کند. خصوصا در بازي‌هايي که در بيروت برگزار مي‌شود. " فکر مي‌کنم ما شانس زيادي داريم که بتوانيم لبنان را در زمين خودش شکست بدهيم. البته آنها را دست کم نمي‌گيريم. البته اين را هم بايد بگويم که من بازي آنها را برابر تيم‌هاي بزرگ ديده‌ام و مي‌دانم که آنها حريف کوچکي نيستند و بازي مقابل آنها ساده نخواهد بود. سه امتياز اين بازي صعود ما به جام جهاني را تضمين نمي‌کند اما براي ما اهميت زيادي دارد که هر سه امتياز اين بازي را به دست آوريم و در ماه اکتبر که مي‌خواهيم با کره جنوبي روبرو شويم وضعيت خوبي داشته باشيم."

ايران و کره جنوبي شناخت بسيار زيادي نسبت به يکديگر دارند اما بايد به اين موضوع توجه کرد که دو کشور اخلاف زيادي با يکديگر دارند. بازيکنان کره‌اي اخيرا توانسته‌اند در ليگ‌هاي بزرگي بازي کنند. بازيکنان کره‌اي به طور ميانگين تجربه‌ي بين المللي بسيار بيشتري نسبت به همتايان ايراني خود دارند.

" اين مسلما موضوع مهمي است. ايران در سطح آسيا ليگ قدرتمندي دارد. شرايط بازيکنان و دستمزدهاي آنان خوب است و شرايط براي حضور آنان در ليگ‌هاي اروپايي وجود ندارد. موقعيت‌هاي حرفه‌اي در ايران وجود دارد و کشورهاي امارات و قطر نيز هستند که بازي‌هاي خوبي به نمايش مي گذارند. البته بازي‌هاي ليگ قهرمانان آسيا در پيش است و موضوع مشکل خروجي برخي بازيکنان به دليل مساله سربازي نيز گاهي اوقات گريبانگير تيم ملي مي‌شود."

" اما موضوع اين است که بازيکنان ايران تجربه‌ي کمي دارند. در بازي با تونس ( که ايران دو بار برتري‌اش را از دست داد) به وضوح ديده شد که در بازي‌هاي بين المللي و مهم لازم است که بازيکنان 90 دقيقه با شدت و جنگندگي بالا کار کنند و تمرکزشان را حفظ کنند. ما اين تجربه را لازم داريم. در ماه‌هاي اخير من چندين نماينده در کشورهاي اروپايي داشته‌ام تا شرايط براي حضور چند بازيکن ايراني در ليگ‌هاي اروپايي فراهم شود، اما اين چند بازيکن زياد نيستند. من مدام به بازيکنان جوان تلنگر مي‌زنم که بايد در صحنه‌هاي بين المللي فوتبال حضور داشته باشند و براي يادگيري بيشتر تلاش کنند."

کارلوس کي‌روش البته معتقد است که قوانين بين‌المللي مناسب کشورهايي مانند ايران نيست. او مي‌گويد که قانون را کشورهايي مانند آلمان، آرژانتين، پرتغال و انگليس نوشته‌اند و به فکر کشورهايي مانند ايران و قطر و نيجريه و ... نبوده‌اند. در کشورهاي صاحب فوتبال اين ليگ‌ها هستند که بازيکنان را براي تيم ملي آماده مي‌کنند اما در کشورهاي در حال توسعه اين تيم ملي است که بازيکنان را براي باشگاه‌ها آماده مي‌کند.

" اگر تيم ملي تنها يک بازي دوستانه بين ماه‌هاي جون و نوامبر داشته باشد و بازيکنان فقط 4 روز پيش از بازي در اختيار تيم ملي قرار بگيرند خوب مشخص است که با اين وضعيت نمي‌توان مقابل تيم‌هايي مانند آرژانتين و پرتغال و برزيل بازي کرد. اگر قرار باشد در چنين شرايطي قانون فيفا براي در اختيار قرار دادن بازيکنان باشگاه‌ها به تيم ملي رعايت شود، آشفتگي به وجود خواهد آمد. زماني که من در ژاپن بودم بازيکنان چند ماه پيش از آعاز جام جهاني 1998 چندين ماه براي تيم‌هايشان بازي نکردند و کره جنوبي هم براي جام جهاني 2002 برنامه‌ي ويژه‌اي را پياده کرد. باشگاه‌ها و فدراسيون موظفند که براي حمايت از تيم ملي با يکديگر تعامل زيادي داشته باشند".

" البته همه چيز در حال پيشرفت است و ما هم در داخل زمين و هم در خارج از زمين برنامه‌هاي خوبي داريم. داريم تمام تلاشمان را انجام مي‌دهيم تا بتوانيم بازيکنان را براي برنامه‌هاي خاصي که براي تيم ملي در نظر گرفته‌ايم پرورش دهيم. همچنين ما موظف هستيم تا شرايط بيرون از زمين فوتبال مانند امکانات، تجهيزات و مسائل مربوط به سفر را حل و فصل کنيم. هنوز به جايي که بايد نرسيده‌ايم اما پيشرفت خوبي داشته‌ايم."

" ما مشکلاتي هم بابت تحريم‌هايي که عليه ايران اعمال شده است داريم. مثلا زماني که مي‌خواهيم بازي دوستانه‌اي با يک کشور انجام دهيم مشکلاتي براي گرفتن ويزا داريم و گاهي اوقات حتي تهيه بليت هم با مشکل روبرو مي‌شود. آخرين بار که براي انجام بازي تدارکاتي به خارج از کشور سفر کرديم دو بازيکن تيم نتوانستند به دليل عدم صدور ويزا تيم را همراهي کنند. اين موضوع ناراحت کننده‌اي است که از يک بازيکن جوان بخواهي به تيم ملي کمک کند و آن بازيکن نتواند اين کار را انجام دهد."

" من مي‌خواهم تيم ملي ايران را به جام جهاني 2014 برزيل ببرم. شانه‌هاي من بار سنگين انتظار 75 ميليون ايراني را تحمل مي‌کنند. اين موضوع اصلا کار راحتي نيست و من هر روز به آن فکر مي‌کنم. فقط يک چيز در ذهنم وجود دارد و آن موفقيت است."
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • گلزنان برتر تیم

  گلزنان برتر تیم

  کریم انصاریفرد
  # نام بازیکن تعداد گل
  1کریم انصاریفرد4
  2محمد قاضی3
  3مهدی مهدوی کیا2
  4جواد کاظمیان1
  انتخاب کاپیتان آسیا
  mahdavi
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2980
 • کل نظرات : 202
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 158
 • آی پی امروز : 20
 • آی پی دیروز : 209
 • بازدید امروز : 31
 • باردید دیروز : 442
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 1,203
 • بازدید ماه : 7,143
 • بازدید سال : 80,547
 • بازدید کلی : 1,644,227