loading...
مرجع خبری پرسپولیس
آخرین ارسال های انجمن
احسان باغیاری بازدید : 275 جمعه 15 اردیبهشت 1391 نظرات (0)

مرجع خبری پرسپولیس : ايمون زايد معتقد است پرسپوليس در چند هفته اخير با نتايج ضعيف خود باعث سرخوردگي هوادارانش شده است.

 

ايمون زايد، مهاجم ليبيايي باشگاه پرسپوليس پس از نتايج ضعيف اين تيم در چند هفته اخير، با نگارش مطلبي در سايت اكسترا تايم ايرلند به بيان تجربه خود در بازي‌هاي ليگ قهرمان آسيا در حضور تماشاگران پرسپوليس پرداخت.

 

مرجع خبری پرسپولیس : ايمون زايد معتقد است پرسپوليس در چند هفته اخير با نتايج ضعيف خود باعث سرخوردگي هوادارانش شده است.

 

ايمون زايد، مهاجم ليبيايي باشگاه پرسپوليس پس از نتايج ضعيف اين تيم در چند هفته اخير، با نگارش مطلبي در سايت اكسترا تايم ايرلند به بيان تجربه خود در بازي‌هاي ليگ قهرمان آسيا در حضور تماشاگران پرسپوليس پرداخت.

 

 

ايمون زايد درباره پرسپوليس اينچنين نوشت:

" چند هفته‌اي مي شود كه چيزي ننوشته‌ام و از اين بابت عذر مي‌خواهم اما در سه هفته گذشته، هفت مسابقه برگزار كرديم و به همين دليل سرم خيلي شلوغ بود. فوتبال بازي عجيبي است! تيم من پرسپوليس، ماه آپريل در اوج قرار داشت اما نتايج‌مان رفته رفته به سمت فاجعه حركت كرد! با اين حال، همه اين‌ها نوعي تجربه است و تجربه من از حضور در ايران چه درون زمين و چه خارج از زمين در يك ماه گذشته افزايش يافته است. همان طور كه قبلا گفته بودم، با اينكه تاكنون فقط چهار ماه است كه در ايران حضور دارم، اما مي‌توانم يك كتاب مطلب بنويسم!

 

در چند سال گذشته با وجود همه پستي و بلندي‌ها خيلي خوش شانس بودم كه از حمايت هواداران دري سيتي برخوردار مي‌شدم و حالا هواداران پرسپوليس هم در ايران از من حمايت مي‌كنند. به عنوان مهاجم، جداي از حمايتي كه سرمربي تيم همواره از من مي‌كند، حمايت هم‌تيمي‌ها و طرفداران نيز اهميت بسيار زيادي دارد. وقتي مهاجم باشيد، هم‌تيمي‌ها برايتان موقعيت خلق مي‌كنند و حمايت هواداران باعث مي‌شود از اعتماد به نفس لازم براي بهره‌برداري از موقعيت‌ها برخوردار باشيد.

 

در نوشته قبلي‌ام، گفته بودم كه در ديدار ليگ قهرمانان آسيا مقابل الشباب دوبي موفق شدم در حضور 86 هزار تماشاگر هت‌تريك كنم. پس از آن، در دوحه الغرافه را شكست داديم. من در اين مسابقه هم گلزني كردم و عنوان بهترين بازيكن ميدان را به خود اختصاص دادم. آن گل باعث شد تعداد گل‌هايم در ليگ قهرمانان آسيا به عدد چهار برسد و به همين دليل به صورت مشترك در صدر فهرست بهترين گلزنان رقابت‌ها قرار دارم كه از اين موضوع خيلي خوشحالم و احساس غرور مي‌كنم. پس از آن، اگرچه نتايج خوبي نگرفتيم، اما حمايت هواداران مثال زدني است.

 

در تهران دو بار ديگر در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا به ميدان رفتيم. اولين بازي، مسابقه برگشت مقابل الغرافه بود. در اين مسابقه با وجود اينكه در نيمه دوم از حريف پيش بوديم اما به دليل كمبود تمركز، در دقيقه 94 گل تساوي را دريافت كرديم. اين نتيجه ضربه بدي به ما بود چون اگر پيروز مي‌شديم صعود خود را به مرحله بعد قطعي مي‌كرديم.

 

اين بازي مقابل 96200 تماشاگر پرشور پرسپوليس برگزار شده بود كه نوعي ركورد محسوب مي‌شود. تماشاگران جو فوق‌العاده‌اي ايجاد كرده بودند و من هيچ وقت پيش از آن چنين چيزي را تجربه نكرده بودم. براي اينكه راحت‌تر بتوانيد مقايسه كنيد، توجه شما را به اين نكته جلب مي‌كنم كه مسابقه بارسلونا و چلسي كه هفته گذشته برگزار شد 95 هزار تماشاگر داشت.

 

توصيف جو و شرايط بازي كردن مقابل چنين جمعيتي با كلمات بسيار دشوار است. بايد خودتان آنجا بوديد و مي‌ديديد و جو ورزشگاه را از از نزديك احساس مي‌كرديد. با اين حال، دريافت كردن گل تساوي در آخرين دقايق بازي ضربه بسيار بدي بود و هواداران را غمگين راهي خانه‌هايشان كرد.

 

بازي دوم ليگ قهرمانان آسيا روز سه‌شنبه مقابل الهلال عربستان برگزار شد. الهلال يكي از قدرتمندترين تيم‌هاي آسيا است و عملكرد تيمي خيلي خوبي دارد. پرسپوليس در اين مسابقه بازي ضعيغي ارائه كرد و يك بر صفر مغلوب شد. اين مسابقه نيز با حضور بيش از 70 هزار تماشاگر پرسپوليسي برگزار شد. اصلا نمي‌توانم بگويم كه هواداران پرسپوليس چقدر فوق‌العاده هستند. با اين حال، ما در چند هفته اخير با نتايج ضعيف خود باعث سرخوردگي آن‌ها شديم و من مي‌توانم ناراحتي آن‌ها را درك كنم. هنوز يك بازي ديگر در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا داريم و مي‌توانيم به مرحله بعد صعود كنيم و سرنوشتمان در دست خودمان است. به همين دليل اميدوارم كه در نوشته‌هاي آينده‌ام، خبر صعودمان را به اطلاع شما برسانم.

 

پيش از اين گفتم كه به عنوان يك مهاجم، همكاري هم‌تيمي‌هايم چقدر برايم اهميت دارد. من از نقاط قوت خودم آگاهم و مي‌دانم كه وقتي گل مي‌زنم همه توجه‌ها به طرف من جلب مي‌شود اما بدون حمايت هم‌تيمي‌ها، اين موفقيت‌ها به سرعت از بين خواهد رفت. وقتي براي بازي مقابل الغرافه به قطر سفر كرده بوديم، تعدادي از دوستانم در دري را ديدم. گاهي اوقات جهان خيلي كوچك است. با يكي از آن‌ها، وقتي در دري بودم در باشگاه‌ بدن‌سازي آشنا شده بودم. در قطر درباره مسائل مختلف فوتبال و از جمله دري سيتي با يكديگر حرف زديم.

 

يكي از دوستانم به حضور فصل گذشته من در دري سيتي و كسب عنوان آقاي گلي و برنده شدن جايزه بهترين بازيكن سال ايرلند اشاره كرد و گفت كه در دري سيتي جاي خالي من احساس مي‌شود. طبيعتا از شنيدن اين حرف خوشحال شدم اما بلافاصله سخنش را قطع كردم و يادآور شدم كه آنچه جاي خاليش در دري سيتي احساس مي‌شود، سه بازيكن ديگري هستند كه از اين باشگاه رفتند يعني جيمز مك‌كلين، دنيل لافرتي و گرت مك‌گلين. اين بازيكنان در كنار ساير هم‌تيمي‌هايم دليل اصلي موفقيت من در كسب عنوان آقاي گلي فصل گذشته بودند.

 

يك مهاجم براي به دست آوردن موقعيت گل به كمك هم‌تيمي‌هايش وابسته است. اگر هم‌تيمي‌هايتان موقعيت گل ايجاد نكنند، شما هم نمي‌توانيد گل بزنيد و من از اهميت هم‌تيمي‌هايم به خوبي آگاهم. فصل گذشته، دري بازيكنان با كيفيت زيادي داشت كه مي‌توانستند موقعيت گل ايجاد كنند. حالا سه نفر از اين بازيكنان كه پاس‌هاي زيادي به مي‌دادند از دري رفته‌اند. من در فصل گذشته، جيمز مك‌كلين را در كنار خود داشتم كه احتمالا بهترين بازيكن گوش ليگ ايرلند است. همچنين دنيل لافرتي بهترين مهاجم چپي است كه در ليگ ايرلند ديده‌ام و گرت مك‌گلين هم بازيكن بسيار مستعدي است و در پر كردن خلا بين خط هافبك و خط حمله هيچ كس در ايرلند به پايش نمي‌رسد.

 

با اين حال، من هم بايد كارم را به خوبي انجام دهم و با بهره‌گيري از موقعيت‌هايي كه ساير بازيكنان برايم خلق مي‌كنند، توپ را درون دروازه قرار دهم. بازي كردن كنار آن بازيكنان برايم لذت‌بخش بود و در هر بازي مي‌دانستم كه توپ‌هاي خوبي در اختيارم قرار خواهند داد. به همين دليل، يك مهاجم بايد اهميت هم‌تيمي‌هايش را درك كند و از آن‌ها سپاسگزار باشد. اگر از توئيگي يا دني نورث هم بپرسيد، همين را خواهند گفت.

 

قبل از پايان بردن اين نوشته، لازم مي‌دانم تولد جيمز مك‌كلين دوست عزيزم را به او تبريك بگويم، هرچند كه احتمالا دعوت‌نامه من براي جشن تولدش در پست گم شد!

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • گلزنان برتر تیم

  گلزنان برتر تیم

  کریم انصاریفرد
  # نام بازیکن تعداد گل
  1کریم انصاریفرد4
  2محمد قاضی3
  3مهدی مهدوی کیا2
  4جواد کاظمیان1
  انتخاب کاپیتان آسیا
  mahdavi
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2980
 • کل نظرات : 202
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 158
 • آی پی امروز : 68
 • آی پی دیروز : 86
 • بازدید امروز : 200
 • باردید دیروز : 116
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 316
 • بازدید ماه : 8,098
 • بازدید سال : 95,932
 • بازدید کلی : 1,659,612