loading...
مرجع خبری پرسپولیس
آخرین ارسال های انجمن
احسان باغیاری بازدید : 203 چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391 نظرات (0)

مرجع خبری پرسپولیس : کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در رای نهایی صادر شده تبانی بین تیم های فوتسال پرسپولیس و گیتی‌پسند در هفته پایانی لیگ را محرز ندانست.

 

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی در مورد پرونده تبانی فوتسال رای زیر را صادر کرده است:

 

مرجع خبری پرسپولیس : کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در رای نهایی صادر شده تبانی بین تیم های فوتسال پرسپولیس و گیتی‌پسند در هفته پایانی لیگ را محرز ندانست.

 

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی در مورد پرونده تبانی فوتسال رای زیر را صادر کرده است:

 

 

هفته پایانی مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور که از حساسیت خاصی برخوردار بود و دو دیدار حساس آن در دو سالن شهرستان اصفهان به ترتیب بین تیم های گیتی پسند اصفهان و پرسپولیس تهران و فولاد ماهان و شهید منصوری قرچک برگزار شده بود نتایجی را در برداشت که پس از انجام مسابقه و پرگل تیم گیتی پسند اصفهان با نتیجه 11 بر 2 مقابل تیم پرسپولیس تهران و نیز پیروزی تیم فوتبال شهید منصوری قرچک با نتیجه 7 بر 4 مقابل تیم فولاد ماهان که منتهی به قهرمانی تیم گیتی پسند و نایب قهرمانی تیم شهید منصوری قرچک و مقام سومی تیم فولاد ماهان شد در مظان اتهام تبانی قرار گرفت به نحوی که اوضاع و احوال حاکم بر این دو مسابقه و نحوه عملکرد برخی از بازیکنان و عوامل تیم ها تحت عنوان تبانی، تیتر اول رسانه ها شد و برخی صحنه های مربوط به عملکرد تبانی گونه بازیکنان و عوامل نیز از طریق شبکه های تلویزیونی مورد تحلیل قرار گرفت.

 

 

در این خصوص به دلیل عملکرد سوال برانگیز برخی از بازیکنان تیم فوتسال پرسپولیس تهران در داخل زمین مدیریت محترم باشگاه پرسپولیس نیز در اولین واکنش رسمی خود از وقوع تبانی در باشگاه خود پرده برداشته و از طریق رسانه ها اعلام کرد که تبانی برای مدیریت باشگاه محرز شده و ضمن عذرخواهی از آسیب دیدگان این رفتار اظهار کرد که با خاطیان برخورد خواهد کرد.

 

کمیته انضباطی به محض مطرح شدن تبانی در رسانه ها و به محض دسترسی به فیلم مسابقه، پرونده مربوط به تبانی را در دستور کار خود قرار داد و علی رغم همزمانی با تعطیلات نوروز 91 در اولین فرصت اداری سال نو، در مورخ 6/1/91 خطاب به باشگاه فرهنگی ورزشی شهید منصوری قرچک و نیز باشگاه پرسپولیس تهران و نیز سایر مبادی ذیربط ، از آنها خواست که دلایل و مدارک به دست آمده را به کمیته انضباطی تسلیم کند.

 

باشگاه فرهنگی ورزشی شهید منصوری در مورخ 16/1/91 اولین شکایت را که حاوی مطالب و مستنداتی بود ارائه کرد و کمیته مسابقات فوتسال نیز در تاریخ 19/1/91 گزارش جامعی ارائه کرد ولی باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس پاسخی به کمیته انضباطی نداد. علی رغم تماس های مکرر و قول مسئول محترم کمیته انضباطی باشگاه مبنی بر تسلیم پاسخ در 48 ساعت آینده باز هم پاسخی نرسید و پس از سپری شدن بیش از یک ماه از نامه اول و ارسال نامه دوم به باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس آن باشگاه با گذشت 40 روز هنوز پاسخی نداده و مدیریت محترم باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس در حالی در رسانه ها برخوردش با عاملان تبانی گزارش داده که هیچ مستنداتی به کمیته انضباطی ارائه نکرده است.

 

کمیته انضباطی در اجرای مفاد ماده 41 آیین نامه این کمیته و با تشکیل گروهی سه نفره تحقیقات مورد نیاز را انجام داد و به موازات این تحقیقات مکاتباتی نیز با برخی نهادهای مرتبط از جمله اداره محترم حراست فدراسیون و نیز دبیرخانه رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه ای فوتبال و نیز معاونت محترم ورزش وزارت ورزش و جوانان به عمل آمد. نهایتا کمیته انضباطی رفتارهای غیرورزشی و غیرجوانمردانه حادث شده در دو مسابقه روز پایانی فوتسال در اصفهان را به شرح زیر احراز و مورد تنبیه انضباطی قرار داد.

 

1- در خصوص نحوه عملکرد سرمربی و سرپرست تیم فوتسال ماهان اصفهان در مسابقه آن تیم با تیم شهید منصوری قرچک که با عدم استفاده از چند بازیکن اصلی، با شرایط نابرابر و غیرعادی در مقابل حریف ایستادند. کمیته انضباطی عملکرد آقایان حسین افضلی سرمربی تیم فولاد ماهان و احمدرضا شمس الکتابی سرپرست همان تیم را از مصادیق ماده 41 آیین نامه انضباطی دانسته و هر کدام به پرداخت مبلغ 8 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم می کند و این دو نفر، چهار ماه از انجام فعالیت رسمی فوتبال و فوتسال محروم می شوند. به مدیریت باشگاه فولاد ماهان اصفهان هم تذکر داده می شود تا در ساماندهی مدیریتی تیم فوتسال بیش از پیش مراقبت و نظارت داشته باشند.

 

2-کمیته انضباطی عملکرد آقایان امین نورالهی، داود عباسی، سید نصرالله مومن و سعید عبدالله وند، از بازیکنان و کمک مربی تیم فوتسال پرسپولیس را از مصادیق ماده 41 آیین نامه انضباطی دانسته و نیز با استناد به ماده 43 آیین نامه انضباطی و ماده 69 آیین نامه انضباطی فیفا هر کدام از ایشان به پرداخت 8 میلیون تومان جریمه و هر کدام 18 ماه محرومیت از فعالیت های رسمی فوتبال و فوتسال محروم می شوند.

 

3-کمیته انضباطی رفتار آقای محمد امام وردی سرپرست باشگاه پرسپولیس که بر اساس گفته مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در رسانه ها، حوادث دیدار گیتی پسند و پرسپولیس را با هوشمندی مدیریت نکرده است، را مستحق تنبیه دانسته و با استناد به ماده 41 آیین نامه انضباطی به پرداخت مبلغ 8 میلیون تومان جریمه نقدی و 4 ماه محرومیت از فعالیت رسمی فوتبال و فوتسال محکوم می کند.

 

4-کمیته انضباطی رفتار آقای محمدرضا حیدریان، کاپیتان تیم پرسپولیس را که در انجام تحقیقات، با گروه کارشناسی و همکاریی نکرده را نیز از مصادیق ماده 25 آیین نامه انضباطی دانسته و به جهت نافرمانی ایشان از پاسخگویی به مقامات رسمی فوتبال، به پرداخت مبلغ 4 میلیون تومان محکوم می شود.

 

5- با توجه به اینکه رفتار غیرجوانمردانه برخی بازیکنان پرسپولیس بر اثر تحریص یا تطمیع یا ترغیب و اغفال برخی عوامل پرسپولیس مقابل تیم گیتی پسند و تحقیقات به عمل آمده، کمیته انضباطی با استناد به ماده 41 آیین نامه خود، محمد حسین عراقی زاده، سرپرست تیم گیتی پسند را به پرداخت مبلغ 8 میلیون تومان جریمه نقدی و 4 ماه محرومیت از فعالیت رسمی فوتبال و فوتسال محکوم می کند.

 

با توجه به اینکه کمیته انضباطی توافق دو تیم گیتی پسند و پرسپولیس  مبنی بر تبانی را احراز نکرده و در این راه، رد و بدل شدن وجوه نقد نیز کشف و اثبات نشده است، لذا رفتار غیرجوانمردانه حادث شده در مسابقه را به ارکان مدیریتی دو باشگاه مرتبط ندانسته و آنها را مستحق تنبیه نمی داند و نتیجه هر دو مسابقه به قوت خود باقی است.

 

این رای متعاقب ماده 15 آیین نامه انضباطی قابل تجدیدنظر خواهی در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال خواهد بود.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • گلزنان برتر تیم

  گلزنان برتر تیم

  کریم انصاریفرد
  # نام بازیکن تعداد گل
  1کریم انصاریفرد4
  2محمد قاضی3
  3مهدی مهدوی کیا2
  4جواد کاظمیان1
  انتخاب کاپیتان آسیا
  mahdavi
  آمار سایت
 • کل مطالب : 2980
 • کل نظرات : 202
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 158
 • آی پی امروز : 107
 • آی پی دیروز : 192
 • بازدید امروز : 284
 • باردید دیروز : 326
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 284
 • بازدید ماه : 1,311
 • بازدید سال : 34,469
 • بازدید کلی : 1,598,149